Monthly Archives: Luty 2014

You are browsing the site archives by month.

“Można?Można!” vol. 2

mm2

27.lutego odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Można?Można!” organizowane przez Sekcję Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju naszego Koła.
„Humanitarnie i ekstremalnie” to tytuł tego spotkania, które dotyczyło pokonywania własnych słabości i pomagania innym w ekstremalnych warunkach.
Informacjami o projekcie GLEN (Global Education Network of Young Europeans) i współpracy z Polską Akcją Humanitarną podzielił się z nami Piotr Szmyt, który wyjechał na 3 miesiące do Tanzanii, by wspierać tam lokalną społeczność.
A o zdobyciu „Szczytów Życia”, pasji, marzeniach i determinacji w walce z chorobą nowotworową opowiedziała Agata Spietelun i Katarzyna Gulczynśka z Fundacji „Pokonaj Raka”.
Zaproszeni goście podzielili się nami swoją pozytywną energią, siłą i determinacją w realizacji własnych marzeń, udowadniając przy tym, że wyjazd do Tanzanii w ramach projektu GLEN nie jest wcale taką trudną sprawą i że zdiagnozowany nowotwór nie musi być przeszkodzą, by zdobywać szczyty górskie.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

Kobieta w Kulturze 2014 już 7 marca!

plakat_kwk_2014-page-001

Drogie i drodzy, nowa odsłona naszej konferencji zbliża się wielkimi krokami! 7 marca na Wydziale Nauk Społecznych UG odbędzie się nasze 9 spotkanie z cyklu Konferencja "Kobieta w Kulturze" | Conference "A Woman in Culture", tegoroczna tematyka konferencji to atrakcyjność fizyczna oraz przemiana z dziewczynki w kobietę.

Program konferencji:10.00 – 10.15 Otwarcie konferencji
10.15 – 11.15 Prof. Zbigniew Izdebski: Seksualność kobiet żyjących w pojedynkę
11.15 – 12.00 Prof. Mariola Bidzan: Przedwczesne macierzyństwo – rozwój czy zahamowanie kobiecości?
12.00 – 12.20 PRZERWA
12.20 – 12.50 Prof. Małgorzata Lipowska: Czy ja też będę piękną księżniczką??? Kształtowanie kryteriów atrakcyjności fizycznej u dziewczynek.
12.50 – 14.00 Projekcja filmu Matka 7 miliardów (The Mother: caring for 7 billion)
14.00 – 14.30 dr Natasza Kosakowska-Berezecka: PAR
Migration Nawigator – projekt, który wyrósł dzięki idei spotkań
Kobieta w kulturze.Warsztaty dla studentek i studentów – START od 14.40Szczegóły na temat treści warsztatów i zapisów podamy wkrótce.Serdecznie zapraszamy!