Warsztaty dotyczące mnemotechniki- 09.05.2018r.

Koło Nauk Psychologicznych ANIMA serdecznie zaprasza na warsztaty, których tematem będą mnemotechniki. Odbędą się one na UG dnia 9 maja 2018 (środa) godz. 17.00  Sale: C204, C205, C207

Mamy tylko 18 miejsc na warsztat!!

Zapisy odbywają się poprzez formularz 🙂 Link poniżej

Warsztat 1

Osoba prowadząca: Ewa Dyrga – psycholog

Tytuł warsztatu: Tworzenie map myśli

Opis warsztatu: Warsztat na temat tworzenia "map myśli" opiera się na założeniach Tony,ego Buzana, który  posługuje się pojęciem "mindmappingu". Dostrzega on wartość myślenia całościowego – nielinearnego w selekcjonowaniu, porządkowaniu i zapamiętywaniu informacji. Łączenie słów i obrazów pomaga  utrzymać koncentrację uwagi, tworzyć treściwe notatki, prezentacje.

Spotkanie warsztatowe obejmuje praktyczne ćwiczenia w nauce rysowania "map myśli" przez uczestników. Na warsztacie obowiązuje zasada: rysować każdy może. Ważnym elementem tego procesu jest korzystanie z własnej wyobraźni i kreatywności. Dlatego w trakcie zajęć będą proponowane również zadania stymulujące twórcze myślenie i dobry humor jako czynniki wspomagające pamięć.

Warsztat 2

Osoba prowadząca: Albert Pietras, założyciel i dyrektor Edu – Szkoły szybkiego czytania i technik pamięciowych.

Tytuł warsztatu: Nauka szybkiego czytania.

Opis warsztatu: Głównym celem jest przedstawienie w praktyce metod nauki szybkiego czytania, by uczyć się efektywnie i skutecznie.

Warsztat 3

Osoby prowadzące: Carla Wąs i Joanna Szynicka

Tytuł warsztatu: ,,Mnemotechniki- naucz się uczyć!"

Opis warsztatu:  Głównym celem jest pokazanie różnych technik zapamiętywania, które ułatwiają naukę i sprawiają, że staje się przyjemniejsza! Chcemy pokazać alternatywne sposoby nauki, które na pewno będą przydatne nie tylko w szkole na studiach czy w pracy ale też w codziennym życiu!