SEKCJA PSYCHOLOGII KLINICZNEJ

sekcja_kliniczna3_LOGO

1

Sekcja Psychologii Klinicznej została powołana do życia z początkiem 2009 roku. Wszystko dzięki inicjatywie studentów podchodzących do pracy klinicznej z pasją i zaangażowaniem.
Zadaniem sekcji jest wyhodowanie kwiatu inteligencji i nadziei psychologii klinicznej w Polsce, Europie i na świecie!

W obszarze naszych zainteresowań znajduje się funkcjonowanie psychiczne pacjentów na oddziałach szpitalnych jak i poza nim, wpływ czynników psychologicznych na funkcjonowanie człowieka, kontakt terapeutyczny psychologa klinicznego z pacjentem. Zależy nam na propagowaniu otwartego podejścia do tematyki psychologii klinicznej, zaznajamianie społeczeństwa z dobrodziejstwem, jakim jest korzystanie z pomocy psychologa w sytuacji pogorszenia się stanu fizycznego jak i psychicznego.

Członkiem Sekcji Klinicznej może być każdy student psychologii działający w Animie, o zainteresowaniach o tematyce klinicznej w bardzo szerokim zakresie pojęciowym. Uczestnictwo w Sekcji pozwala na poznanie, czym jest psychologia kliniczna oraz sprawdzenie siebie w tej dziedzinie psychologii. Dzięki Sekcji Klinicznej zdobywamy doświadczenie poprzez różnorodne warsztaty, wykłady oraz aktywność praktyczną realizowaną poprzez wolontariat i praktyki możliwe dla członów Koła Nauk Psychologicznych Anima. Sekcja Kliniczna pozwala na dojście do instytucji i miejsc pracy już w trakcie studiów! Wspólnie tworzymy swój plan na przyszłość. To miejsce, gdzie można zdobyć nowe kontakty – zarówno międzystudenckie, jak i te umożliwiające start w karierę.

Przewodnicząca sekcji w roku 2015: Anna Januszak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *