Author Archives: Knpanima

AKCJA REKRUTACJA!

Studentko! Studencie!

Rozpoczynamy rekrutację do Koła Nauk Psychologicznych Anima.

Jesteście zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności? Oczekujecie więcej niż uczęszczanie na zajęcia w ramach przebiegu studiów?

Przyjdźcie do nas! Zapraszamy!

Przebieg i zasady rekrutacji w roku akademickim 2018/2019:

I etap:
Prześlij swoje zgłoszenie na adres: kontaktknpanima@gmail.com
Podaj w nim Imię i Nazwisko, swój adres mailowy, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach i podziel się z nami informacją: dlaczego chcesz uczestniczyć w działalności Koła Nauk Psychologicznych Anima.
Zgłoszenia przyjmujemy do 17.10.2018 r.

II etap:
Rozmowy rekrutacyjne odbywać się będą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Będziemy o nich powiadamiać drogą mailową.

Zapraszamy!

Warsztat szybkiego czytania

W ramach konferencji dotyczącej technik szybkiego uczenia się zorganizowaliśmy różnego rodzaju warsztaty. Na nasze zaproszenie odpowiedział między innymi pan Albert Pietras, założyciel i dyrektor EDU- szkoły szybkiego czytania i technik pamięciowych, który 9 maja wtajemniczył nas w jej podstawowe zasady. Zajęcia były niezwykle intensywne i poznawczo wyczerpujące (co było ich ogromną zaletą :)). Efekty warsztatów zapewne każdy z uczestników sobie ceni w obecnym "sesjowym" czasie. 🙂 

Warsztaty dotyczące mnemotechniki- 09.05.2018r.

   Koło Nauk Psychologicznych ANIMA serdecznie zaprasza na warsztaty, których tematem będą mnemotechniki. Odbędą się one na UG dnia 9 maja 2018 (środa) godz. 17.00  Sale: C204, C205, C207 

Mamy tylko 18 miejsc na warsztat!! 

Zapisy odbywają się poprzez formularz 🙂 Link poniżej 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bF8u-PMYuie3K-Aj0OBBnd4KRhC5V67-NvHV_CIn-KU/edit?pli=1#gid=1549397148

Warsztat 1

Osoba prowadząca: Ewa Dyrga – psycholog

Tytuł warsztatu: Tworzenie map myśli

Opis warsztatu: Warsztat na temat tworzenia "map myśli" opiera się na założeniach Tony,ego Buzana, który  posługuje się pojęciem "mindmappingu". Dostrzega on wartość myślenia całościowego – nielinearnego w selekcjonowaniu, porządkowaniu i zapamiętywaniu informacji. Łączenie słów i obrazów pomaga  utrzymać koncentrację uwagi, tworzyć treściwe notatki, prezentacje.

    Spotkanie warsztatowe obejmuje praktyczne ćwiczenia w nauce rysowania "map myśli" przez uczestników. Na warsztacie obowiązuje zasada: rysować każdy może. Ważnym elementem tego procesu jest korzystanie z własnej wyobraźni i kreatywności. Dlatego w trakcie zajęć będą proponowane również zadania stymulujące twórcze myślenie i dobry humor jako czynniki wspomagające pamięć.

 Warsztat 2

Osoba prowadząca: Albert Pietras, założyciel i dyrektor Edu – Szkoły szybkiego czytania i technik pamięciowych.

Tytuł warsztatu: Nauka szybkiego czytania.

Opis warsztatu: Głównym celem jest przedstawienie w praktyce metod nauki szybkiego czytania, by uczyć się efektywnie i skutecznie.

Warsztat 3 

Osoby prowadzące: Carla Wąs i Joanna Szynicka

Tytuł warsztatu: ,,Mnemotechniki- naucz się uczyć!" 

Opis warsztatu:  Głównym celem jest pokazanie różnych technik zapamiętywania, które ułatwiają naukę i sprawiają, że staje się przyjemniejsza! Chcemy pokazać alternatywne sposoby nauki, które na pewno będą przydatne nie tylko w szkole na studiach czy w pracy ale też w codziennym życiu!

Spotkanie z dr Moniką Zielińską

  W dniu 18 kwietnia 2018r. gościem naszego koła była psycholog, doktor nauk humanistycznych Monika Zielińska. Nasz gość jest dyrektorem Centrum Diagnozy Terapii Zaburzeń Rozwojowych (CDIT), jedynego ośrodka w Polsce, który zajmuje się całościową terapią dzieci z takimi problemami, jak: zaburzenia jedzenia, mutyzm selektywny, lęk społeczny, nawykowe zaparcia, tiki ruchowe i głosowe, zaburzenia opozycyjno- buntowniczne. 

  Więcej o CDIT na stronie internetowej: http://cdit.pl/#start 

  Pani Monika opowiedziała nam o zaburzeniach opozycyjno-buntowniczych jako o jednostce nozologicznej, okraszając swoją wypowiedź licznymi przykładami z własnej praktyki psychologicznej. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Wniosło mnóstwo nowych informacji. Pozwoliło uczestnikom wiele się nauczyć, ale i spotkać osobę, dla której psychologia behawioralna i praca z dziećmi jest zarówno wielką pasją jak i wyzwaniem.

 

Spotkanie z dr Moniką Zielińską

    18.04.2018r. odbędzie się spotkanie z Panią dr Moniką Zielińską. Będzie miało miejsce na Wydziale Nauk Społecznych, w sali C109, o godzinie 18:00. 

    Pani doktor Monika Zielińska to osoba, która wykorzystuje psychologię w praktyce. Opowie nam o mutyzmie i o zachowaniach opozycyjno- buntowniczych.

    "Monika Zielińska to psycholog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej i na Uniwersytecie Gdańskim, kierownik studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania (SWPS Sopot), dyrektor Centrum Diagnozy i Terapii Zaburzeń Rozwojowych (CDIT), jedynego w Polsce ośrodka zajmującego się całościową terapią dzieci z takimi problemami jak zaburzenia jedzenia, mutyzm selektywny, lęk społeczny, nawykowe zaparcia, tiki ruchowe i głosowe, zaburzenia opozycyjno-buntownicze opartą na zasadach analizy zachowania. Jej zainteresowania naukowe dotyczą psychopatologii dzieci i młodzieży, zaburzeń zachowania i procedury ich redukcji. Autorka książki „Jak reagować na agresję uczniów?”; współautorka książek oraz artykułów publikowanych na łamach między innymi Psychologii Rozwojowej oraz Psychologii w Szkole". [w:] http://cdit.pl/#o-nas/superwizorzy/monika-zielinska/

   Jeśli chcecie jak najwięcej skorzystać ze spotkania przygotujcie się na nie i bądźcie aktywni! 🙂

   Link do strony firmy, prowadzonej przez naszego gościa: http://cdit.pl/#o-nas_onload

Zapraszamy serdecznie!

Dni Mózgu

     Na wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego już po raz ósmy odbyły się Trójmiejskie Dni Mózgu – idealne miejsce dla miłośników neuronauk. Adresowane do wszystkich wykłady, warsztaty oraz pokazy laboratoryjne były doskonałą okazją na zgłębienie wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Wydarzenie współtworzone jest przez neurobiologów, neurochirurgów czy psychologów.

   Po raz kolejny ANIMA  włączyła się w realizację tego popularyzującego naukę wydarzenia. Członkowie naszego Koła przeprowadzili warsztaty, między innymi wykład zatytułowany Znaczenia miłości – czyli o wpływie emocji na rozwój mózgu poprowadzony przez Magdalenę Witkowską. 

Nasze warsztaty cieszyły się ogromnym  zainteresowaniem. W sumie zorganizowaliśmy ich aż 22!

   Tematyka była bardzo zróżnicowana. Adresatami wykładu pt. Gdy nie możesz spać prowadzonego przez Natalię Budnik byli najmłodsi, Mnemotechniki- naucz się uczyć przedstawione przez Joannę Szynicką oraz Carlę Wąs skierowane były do młodzieży, a Neurobiologia orgazmu prowadzona przez Magdalenę Nowacką oraz Zuzannę Kruzińską przeznaczona była dla dorosłych słuchaczy.

    Uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły na warsztatach ze złudzeń i iluzji, który prowadziła Izabela Miekłuk, czy poznać swoje Błędy myślenia, o których mówiła Maria Licznerska.  Mieli również okazję do ćwiczenia uwagi na warsztacie Agnieszki Basałygo oraz Julii Jaśko zatytułowanym Uważaj! Tylko po co?

    Nie zabrakło także warsztatów z Efektywności osobistej prowadzonego przez Jana Jakubowskiego, Psychofizjologii miłości, który przedstawiła Paulina Ostrowska, albo Między Marsem a Wenus, czyli budowa queerowego mózgu prowadzonego przez Magdalenę Nowacką oraz Zuzannę Kruzińską.

     Członków naszego Koła, którzy wpółtworzyli warsztaty łączy wspólna pasja i jeden cel – szerzyć wiedzę na temat funkcjonowania mózgu człowieka! Cel został w stu procentach zrealizowany!  🙂

 

 

 

 

Dzień Otwarty Wydziału Nauk Społecznych

20 marca Anima też miała swój udział w Dniu Otwartym WNS. Nasze stoisko godnie reprezentowały członkinie koła. Dzielnie odpowiadały na pytania przyszłorocznych studentów oraz zachęcały ich, aby tak jak my nie tracili czasu i już w trakcie studiów szukali coraz to nowych psycho-doświadczeń 🙂 Mamy nadzieję, że z zainteresowanymi naszym stoiskiem spotkamy się w przyszłym roku w Animie! 🙂

Warsztat z grupowej terapii psychodynamicznej

W ramach działalności nasze koło zorganizowało praktyczne spotkanie z psychologią. W grupie 11 chętnych osób zainteresowanych psychoterapią psychodynamiczną spotkaliśmy się  w marcu 2018 r. w Gdyni w Pomorskim Ośrodku Psychoterapii. Kilkugodzinny warsztat prowadził doświadczony psychoterapeuta Sebastian Pienkowski (http://psychodynamiczny.pl/pienkowski/).

Z dotychczasowej roli studentów psychologii weszliśmy w rolę pacjenta lub terapeuty nawiązując relację pacjent – terapeuta. Z boku przysłuchiwał się pan Sebastian, pełniąc rolę nauczyciela i superwizora. Te doświadczenie otworzyło nam oczy na własne wnętrze i na świat drugiego człowieka. Planujemy kolejne spotkania z psychologią praktyczną.

 

سرور اختصاصی ایران

املاک دریاچه چیتگر

املاک منطقه ۲۲

IV edycja Konferencji z cyklu NAUKA I BIZNES- „Zdrowe miejsce pracy”

Zapraszamy na IV edycję Konferencji z cyklu Nauka i Biznes, której hasłem przewodnim jest "Zdrowe miejsce pracy".

W programie wystąpienia ekspertów ze świata biznesu, medycyny oraz psychologii.

Podczas Konferencji odbędzie się również sesja studencka, podczas której studenci zaprezentują swoje badania naukowe oraz możliwość wykorzystania ich wyników w biznesie.

Tematy projektów studenckich:

1. "Stres i skłonność do przebaczania krzywdy a efektywność funkcjonowania w organizacji"- Agata Beck
2. "Dysfunkcje w organizacjach i ich wpływ na zdrowie psychiczne pracowników"- Angelika Nadolna

Po części wykładowej zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach:

1. "Jak przetrwać burzę w każdej sferze życia? Skuteczne ćwiczenia mentalne używane przez specjalistów od radzenia sobie z presją: czasu, wyniku i otoczenia, czyli przez profesjonalnych sportowców"- Ksawery Sowiński
Opis warsztatu i rejestracja: http://27726-1.evenea.pl/
2. "Rola interdyscyplinarnych zespołów w rozwoju innowacyjnych pomysłów"- Agnieszka Mróz
Opis warsztatu i rejestracja: http://27726-2.evenea.pl/

Zapraszamy!

ŚRODA, 15.kwietnia 2015
START: 09:00
WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH Uniwersytetu Gdańskiego

więcej na: 
https://www.facebook.com/events/350941805105950/

plakat_NiB_Zdrowe_miejsce_pracy_korekta

gallery

X edycja Konferencji „Kobieta w Kulturze”- 6-7 marca 2015r.

X Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Kobieta w Kulturze“

Gdańsk, 6-7 marca 2015

 

Zapraszamy do udziału w Konferencji, której jednym z patronów jest KNP ANIMA.

plakat Kobieta w Kulturze

 

O migracji, kobietach i mężczyznach i wielokulturowości…

Jak Polacy i Polki radzą sobie na emigracji? Jak żyje się imigrantom i imigrantkom w Polsce i w innych krajach? Czy zawsze wielokulturowość musi być trudna?

Już po raz 10-ty zapraszamy na coroczne wydarzenie z cyklu „Kobieta w Kulturze“. W tym roku skupimy się na dwóch kwestiach: zjawisku migracji w Polsce i na świecie oraz wspieraniu równowagi praca-dom kobiet i mężczyzn.

Naukowcy z ponad 30 krajów będą na Uniwersytecie Gdańskim przedstawiać najnowsze wyniki badań dotyczących migracji, multikulturowych społeczeństw oraz łączenia ról zawodowych i rodzinnych przez mężczyzn i kobiety.

دانلود آهنگ جدید

W ramach spotkania planowane są wykłady plenarne (m.in. wystąpi Joseph Vandello z University of South Florida oraz oraz Elisabeth Beck-Gernsheim z University of Erlangen-Nuremberg) oraz ponad 20 sesji tematycznych poświęconych kwestiom wielokulturowości, migracji i zmian społecznych w rodzinie. Dodatkowo zapraszamy również na warsztat poświęcony skutecznej pomocy migrantom i migrantkom (prowadzony przez Fundację dla Somalii) oraz projekcje filmów w tematyce migracji oraz sytuacji kobiet i mężczyzn na świecie – m.in. Olena (2013), w reżyserii Elżbiety Benkowskiej, o parze młodych Ukraińców migrujących przez Polskę do Skandynawii oraz Banaz – historia miłosna (2012), reż. Deeyah Khan, wstrząsający film o honorowym zabójstwie Banaz Mahmod, 19-letniej Brytyjki kurdyjskiego pochodzenia.

W ramach Konferencji zaprezentujemy pierwsze wyniki międzynarodowych badań prowadzonych przez konsorcjum, którego liderem jest Uniwersytet Gdański. Od października 2013 roku zespół badaczy i badaczek kierowany przez dr Nataszę Kosakowską-Berezecką prowadzi psychologiczne i socjologiczne badania ilościowe i jakościowe wśród Polaków w Norwegii – jak żyje się polskim rodzinom w Norwegii, jak dzielą między siebie obowiązki domowe, czy polscy mężczyźni są bardziej skłonni do korzystania z urlopu rodzicielskiego w Norwegii niż w Polsce? A jak radzą sobie z tymi kwestiami rodzice w Polsce?

 

لینک های ابری : آهنگ جدید , دانلود آهنگ جدید , محسن چاوشی , صندلی اداری , آگهی رایگان , میز تلویزیون

ZAPRASZAMY – WSTĘP WOLNY na wszystkie części konferencji!

 

Organizatorzy: Instytut Psychologii i Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, projekt PAR Migration Navigator www.migrationnavigator.org

 

Początek: 6 marca, godzina 9.00, Aula S205, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Gdański, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk.

 

Szczegóły: www.kobietawkulturze.ug.edu.pl oraz http://www.facebook.com/konferencja.kwk

 

Konferencja  współfinansowana ze środków funduszy norweskich, w ramach
programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza realizowanego przez Narodowe
Centrum Badań i Rozwoju.

 

Patronują nam: Prezydent Miasta Gdańska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce

Wspierają nas: Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Foundation for Somalia, Fundacja Feminoteka, International Organization for Migration, Koło Nauk Psychologicznych „Anima”, Obserwatorium Równości Płci, Stowarzyszenie Arteria, Stowarzyszenie Waga

Partnerzy akcji: Agencja Reklamowa SayOh!, Macherki.com

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Gazeta Wyborcza, Magazyn Together