Sport to nie tylko wspaniale pracujący układ mięśniowo-szkieletowy, którego siłę do perfekcji wypracowuje się w sali treningowej, sport to przede wszystkim umysł i dusza, które aby osiągnąć mistrzostwo funkcjonować muszą w idealnej kombinacji. Psychologia sportu skupia się na przełamywaniu kolejnych granic i barier, dążeniu do perfekcji poprzez sport właśnie. Sport to działanie. Także funkcjonowanie naszej sekcji, nie ogranicza się do sfery teoretycznej, a przede wszystkim praktyki na żywym organizmie.
Działamy jako liderzy wolontariatu, badacze naukowi, pomoc psychologiczna, organizatorzy i uczestnicy konferencji, spotkań tematycznych, wyjazdów szkoleniowych. Gdzie? Byliśmy obecni w trakcie najważniejszych wydarzeń sportowych w Trójmieście: EURO 2012, Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2014. Co roku bierzemy udział w trzydniowym wyjeździe szkoleniowym do Cetniewa, gdzie w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich poznajemy tajniki sportu zawodowego. Sekcja Psychologii Sportu aktywnie angażuje się w działalność naukową UG współorganizując oraz organizując samodzielnie konferencje naukowe o charakterze ogólnopolskim oraz prowadząc cykl spotkań „Profile psychologiczne mistrzów”, gdzie mamy możliwość rozmowy w cztery oczy z najbardziej utytułowanymi sportowcami, trenerami oraz psychologami sportu.
Dla kogo? Ludzi zaangażowanych, ambitnych i nie bojących się wyzwań oraz szukających możliwości sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności. Swoje miejsce odnajdą nie tylko studenci i studentki pasjonujący się psychologią sportu ale także organizacji i zarządzania, kliniczną, neurobiopsychologią. W roku 2015 rozpoczynamy także działania w ramach programu „Psychosportica”, gdzie swój wachlarz zdolności zaprezentować będą mogli klinicyści dzieci i młodzieży w trakcie pracy z młodymi sportowcami. Trzy, dwa, jeden… Start! Czekamy na mecie!
Opiekun Sekcji: dr Dagmara Budnik – Przybylska
Przewodniczący sekcji:
Kontakt: