Category Archives: Szkolenia, Warsztaty

Psychodeliki – a co to? Historia badań nad odmiennymi stanami świadomości

W dniu 17.03.2022r. odbył się wykład mgr Pawła Mechlińskiego , absolwenta naszego Instytutu Psychologii oraz członka SIN-u (Społecznej Inicjatywy Narkopolityki).
Całość wystąpienia skupiała się przede wszystkim na substancjach psychodelicznych, a więc tych, które przez swój potencjał terapeutyczny zaczynają w istotny sposób kształtować nowy paradygmat w psychiatrii i psychoterapii XXI wieku.
Substancje biologiczne – rośliny, grzyby, czy też wydzieliny zwierząt wywołujące wizje.
Znane ludziom od około 20 tysięcy lat, a dopiero od początku XX wieku dostrzegane w zachodniej kulturze. W międzyczasie stające się coraz bardziej zgłębianym obszarem badań …
Jak zmieniało się ich postrzeganie? Co już jest znane, a czego jeszcze nie wiemy?
Na te pytania staraliśmy się znaleźć odpowiedź.
W trakcie wykładu zgłębiliśmy historię farmakologicznego wpływania na świadomość od prehistorii, przez pionierskie prace badawcze na ten temat, po współczesne, gwałtowne poszerzenie tego pola badań.
Po wykładzie wywiązała się żywa dyskusja dotycząca między innymi bezpieczeństwa stosowania takich substancji, jak również kwestii legalizacyjnych. Poruszone były także tematy dotyczące rzetelności badań i możliwych przyszłych ich kierunków.




Współuzależnienie

28 listopada Członkowie Koła mieli okazję uczestniczyć w konwersatorium dotyczącym problemu współuzależnienia. Mgr Weronika Labandt podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami i wskazówkami do pracy z pacjentami.
Link do strony Weroniki: https://www.facebook.com/Psychologia-codzienno%C5%9Bci-111140470243460/

Bajkoterapia 7.11.2019

7- ego listopada 2019 r. odbył się warsztat, który poprowadziła Członkini Koła Natalia Budnik, która przybliżyła nam tematykę związaną z wykorzystaniem bajek do pracy terapeutycznej z dziećmi. Członkowie Koła nie tylko mieli okazję dowiedzieć się co nieco na temat zasad wykorzystywania bajek w terapii, lecz także mogli poznać ćwiczenia aktywizujące grupę oraz zmierzyć się z napisaniem własnej bajki.

Źródło obrazka: https://pixnio.com/hr/racunalna-umjetnost/fotomontaza/djevojka-medo-cvijet-fotomontaze-drvo-bajka

Warsztat z Katarzyną Wieczorek: „Praktyczne zastosowanie oddziaływań socjoterapeutycznych w różnych grupach.”

5-tego grudnia 2018r. mieliśmy przyjemność gościć p. Katarzynę Wieczorek, która jest Certyfikowanym Psychoterapeutą PTPPd, Rekomendowanym Trenerem PTP oraz Superwizorem Szkoleniowym KCP, a także Prezes Fundacji Wspierania Rodzin Przystań (www.fwr-przystan.org).
Podczas spotkania nie tylko zgłębiliśmy tajniki oddziaływań socjoterapeutycznych w grupach, lecz także dowiedzieliśmy się wielu interesujących i praktycznych rzeczy dotyczących psychoterapii ogólnie.

Kilka zdjęć ze spotkania:


Warsztaty z dogoterapii

Na zdjęciach poniżej widzimy Gacława – szkolącego się pupila Magdy Czerwińskiej, która 1 grudnia 2015 roku poprowadziła warsztaty z dogoterapii dla sekcji klinicznej i nie tylko.

Podczas zajęć z dogoterapii wykonuje się wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw, które mają służyć podstawowemu celowi dogoterapii, wszechstronnemu rozwojowi podopiecznego. Oddziałuje to na sferę emocjonalną przez przełamanie bariery niepewności przed kontaktem z psem, akceptowanie obecności psa w bliskim otoczeniu, eliminowanie agresji i autoagresji, kształtowanie pozytywnych emocji, rozwój empatii i poprawę samooceny.

DSC_0255[1] DSC_0271

DSC_0280DSC_0279

Konferencja „Motivation and Social Perception”

Od 19 do 21 lipca będziemy mogli wziąć udział w niezwykle ciekawej konferencji organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Uniwersytetem Jaggielońskim i Polskim Towarzystwem Trenerów Biznesu.

Jak sama nazwa wskazuje konferencja będzie dotyczyć "Motywacji i percepcji społecznej". Całość prelekcji będzie odbywała się w języku angielskim, ponieważ będziemy mogli posłuchać wykładowców z różnych zakątków świata. 

Już teraz zarezerwujcie sobie miejsce w kalendarzu. 

Więcej informacji znajdziecie pod adresem:
http://www.motivationconference.eu

wns

Zapraszamy na Akcję „ŚWIEŻA KREW DO PIERWSZEJ PRACY”

Już w najbliższą środę 28.10.2015r Wydział Nauk Społecznych UG – Kampus Oliwa 0d godziny 9:00 do 17:00 zapraszamy na Akcję "ŚWIEŻA KREW DO PIERWSZEJ PRACY"
– Porozmawiaj z headhunterem w cztery oczy
– Skonsultuj swoje CV ze specjalistą HR
– Weź udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej
– Przyjdź na wykład o tajemnicach rekrutacji (szczegóły o zapisach na wykłady wkrótce na stronie bk.ug.edu.pl)

Stworzymy specjalnie dla Was super klimat i piękną strefę spotkań ze specjalistami

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA – WSTĘP WOLNY
W trakcie Akcji Do Pierwszej pracy – Świeża krew macie możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez specjalistów ds. rekrutacji.
Temat : W jaki sposób szukać pierwszej pracy? Termin: 28.10.2015 (środa) Godziny: 11:00-12:00 Miejsce : Wydział Nauk Społecznych UG, sala C 204
Temat: Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej? Termin: 28.10.2015 (środa) Godziny: 16:00-17:00 Miejsce : Wydział Nauk Społecznych UG, sala C 204

Szczegóły i zapisy: bk.ug.edu.pl – zakładka szkolenia

Nowa akcja Koła Psychoterapii SWPS: Mam Terapeutę

Inicjatywa ta ma na celu walkę ze stygmatyzacją osób korzystających z psychoterapii. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie oraz do czynnego udziału. Mamy nadzieję, że nasza akcja dotrze do szerokiego grona i zmieni spostrzeganie osób, które znajdują w sobie odwagę i siłę do rozwijania siebie oraz walki o lepsze życie. Zapraszam na fanpage MT oraz stronę akcji:


https://www.facebook.com/mamterapeute

http://mamterapeute.pl/