Category Archives: Sekcja Psychologii MiĘdzykulturowej I Rodzaju

Można? Można!

Pewnego grudniowego popołudnia mieliśmy przyjemność posłuchać zaczarowanych historii Marcina Miłoszewskiego! 21-latka z Iławy, autora bloga „Na STOPach przez świat”, który w te wakacje odbył podróż autostopem z Polski do Chin! Zainspirowani i zachwyceni śledzimy dalsze losy Marcina i zachęcamy do zapoznania się z jego fanpagem i stroną internetową.

http://www.nastopachprzezswiat.pl
https://www.facebook.com/milystop/

DSC_0028 DSC_0034 DSC_0039 DSC_0040 DSC_0045

„Można? Można!” – wybierzmy się razem autostopem do Chin!

To już kolejna edycja „Można? Można!” 

Jesienna pogoda Cię dobija, jesteś ospały, markotny i myślisz tylko o tym jak nudne jest życie? Zapraszamy na spotkanie w ramach projektu "Można? Można!".

Mnóstwo inspiracji dostarczy nam Marcin Miłoszewski, który opowie o tym jak przebył autostopem drogę z Iławy do Chin. Spotkanie organizowane jest przez sekcję Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju, która serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Spotkanie odbędzie się 2 grudnia, w sali C111/112 o godzinie 18:30.

Wybierzmy się razem autostopem do Chin! wink

Plakat_final_A3-page-001

X edycja Konferencji „Kobieta w Kulturze”- 6-7 marca 2015r.

X Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Kobieta w Kulturze“

Gdańsk, 6-7 marca 2015

 

Zapraszamy do udziału w Konferencji, której jednym z patronów jest KNP ANIMA.

plakat Kobieta w Kulturze

 

O migracji, kobietach i mężczyznach i wielokulturowości…

Jak Polacy i Polki radzą sobie na emigracji? Jak żyje się imigrantom i imigrantkom w Polsce i w innych krajach? Czy zawsze wielokulturowość musi być trudna?

Już po raz 10-ty zapraszamy na coroczne wydarzenie z cyklu „Kobieta w Kulturze“. W tym roku skupimy się na dwóch kwestiach: zjawisku migracji w Polsce i na świecie oraz wspieraniu równowagi praca-dom kobiet i mężczyzn.

Naukowcy z ponad 30 krajów będą na Uniwersytecie Gdańskim przedstawiać najnowsze wyniki badań dotyczących migracji, multikulturowych społeczeństw oraz łączenia ról zawodowych i rodzinnych przez mężczyzn i kobiety.

دانلود آهنگ جدید

W ramach spotkania planowane są wykłady plenarne (m.in. wystąpi Joseph Vandello z University of South Florida oraz oraz Elisabeth Beck-Gernsheim z University of Erlangen-Nuremberg) oraz ponad 20 sesji tematycznych poświęconych kwestiom wielokulturowości, migracji i zmian społecznych w rodzinie. Dodatkowo zapraszamy również na warsztat poświęcony skutecznej pomocy migrantom i migrantkom (prowadzony przez Fundację dla Somalii) oraz projekcje filmów w tematyce migracji oraz sytuacji kobiet i mężczyzn na świecie – m.in. Olena (2013), w reżyserii Elżbiety Benkowskiej, o parze młodych Ukraińców migrujących przez Polskę do Skandynawii oraz Banaz – historia miłosna (2012), reż. Deeyah Khan, wstrząsający film o honorowym zabójstwie Banaz Mahmod, 19-letniej Brytyjki kurdyjskiego pochodzenia.

W ramach Konferencji zaprezentujemy pierwsze wyniki międzynarodowych badań prowadzonych przez konsorcjum, którego liderem jest Uniwersytet Gdański. Od października 2013 roku zespół badaczy i badaczek kierowany przez dr Nataszę Kosakowską-Berezecką prowadzi psychologiczne i socjologiczne badania ilościowe i jakościowe wśród Polaków w Norwegii – jak żyje się polskim rodzinom w Norwegii, jak dzielą między siebie obowiązki domowe, czy polscy mężczyźni są bardziej skłonni do korzystania z urlopu rodzicielskiego w Norwegii niż w Polsce? A jak radzą sobie z tymi kwestiami rodzice w Polsce?

 

لینک های ابری : آهنگ جدید , دانلود آهنگ جدید , محسن چاوشی , صندلی اداری , آگهی رایگان , میز تلویزیون

ZAPRASZAMY – WSTĘP WOLNY na wszystkie części konferencji!

 

Organizatorzy: Instytut Psychologii i Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, projekt PAR Migration Navigator www.migrationnavigator.org

 

Początek: 6 marca, godzina 9.00, Aula S205, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Gdański, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk.

 

Szczegóły: www.kobietawkulturze.ug.edu.pl oraz http://www.facebook.com/konferencja.kwk

 

Konferencja  współfinansowana ze środków funduszy norweskich, w ramach
programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza realizowanego przez Narodowe
Centrum Badań i Rozwoju.

 

Patronują nam: Prezydent Miasta Gdańska, Marszałek Województwa Pomorskiego, Ambasada Królestwa Norwegii w Polsce

Wspierają nas: Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Foundation for Somalia, Fundacja Feminoteka, International Organization for Migration, Koło Nauk Psychologicznych „Anima”, Obserwatorium Równości Płci, Stowarzyszenie Arteria, Stowarzyszenie Waga

Partnerzy akcji: Agencja Reklamowa SayOh!, Macherki.com

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Gazeta Wyborcza, Magazyn Together

 

III Zjazd Sekcji Psychologii Międzykulturowej Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej

KNP Anima zaprasza na Sesję Studencką, która odbędzie się podczas III Zjazdu Sekcji Psychologii Międzykulturowej Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej

 Logo wi-ksze

16 kwietnia 2015, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego

 

Sesja podzielona jest na dwie części:

1)  referatową (sesja badawcza, 15 minutowe wystąpienia)

2) podróżniczą Moja przygoda z kulturą (20 minutowe wystąpienia wraz z relacją fotograficzną – na wzór Kolosów Gdyńskich)

 

Komisja wyłoni najbardziej interesujące prezentacje. Serdecznie zapraszamy do wysyłania zgłoszeń. Ponadto wykłady i prezentacje uczestników Zjazdu będą miały charakter otwarty, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w całym wydarzeniu.

 

Formularz zgłoszeniowy wraz z abstraktem (w przypadku sesji badawczej)/ opisem prezentacji (sesja podróżnicza) w postaci załączonego dokumentu tekstowego należy przesłać do 13 marca 2015 na adres sesja.anima2015@gmail.com .

 

Problematyka zgłaszanego referatu powinna poruszać zagadnienia z tematyki międzykulturowości wchodzące w zakres nauk społecznych.

Referaty powinny być napisane i przedstawione w języku polskim.

Czas trwania prezentacji to 15 minut (sesja badawcza)/ 20 minut (sesja podróżnicza).

 

Informację o zaakceptowaniu zgłoszenia uczestnicy otrzymają do 15 marca 2015r.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres sesja.anima2015@gmail.com

Regulamin-2015.doc

formularz-zgloszeniowy

KONKURS PLASTYCZNY „Życzenia dla Świata”

Z okazji ubiegłotygodniowego Tygodnia Edukacji Globalnej zaprawszamy do wzięcia udziału w konkursie "Życzenia dla świata". Regulamin dostępny jest tutaj: Regulamin Życzenia dla Świata

 

Życzenia dla świata

Kobieta w Kulturze 2014 już 7 marca!

plakat_kwk_2014-page-001

Drogie i drodzy, nowa odsłona naszej konferencji zbliża się wielkimi krokami! 7 marca na Wydziale Nauk Społecznych UG odbędzie się nasze 9 spotkanie z cyklu Konferencja "Kobieta w Kulturze" | Conference "A Woman in Culture", tegoroczna tematyka konferencji to atrakcyjność fizyczna oraz przemiana z dziewczynki w kobietę.

Program konferencji:10.00 – 10.15 Otwarcie konferencji
10.15 – 11.15 Prof. Zbigniew Izdebski: Seksualność kobiet żyjących w pojedynkę
11.15 – 12.00 Prof. Mariola Bidzan: Przedwczesne macierzyństwo – rozwój czy zahamowanie kobiecości?
12.00 – 12.20 PRZERWA
12.20 – 12.50 Prof. Małgorzata Lipowska: Czy ja też będę piękną księżniczką??? Kształtowanie kryteriów atrakcyjności fizycznej u dziewczynek.
12.50 – 14.00 Projekcja filmu Matka 7 miliardów (The Mother: caring for 7 billion)
14.00 – 14.30 dr Natasza Kosakowska-Berezecka: PAR
Migration Nawigator – projekt, który wyrósł dzięki idei spotkań
Kobieta w kulturze.Warsztaty dla studentek i studentów – START od 14.40Szczegóły na temat treści warsztatów i zapisów podamy wkrótce.Serdecznie zapraszamy!

 

„Można?Można!” – pierwsza odsłona

przemek skokowski

15 stycznia w ramach projektu "Można?Można!" Sekcja Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju zorganizowała spotkanie z Przemkiem Skokowskim- autorem bloga "Autostopem przez życie", którego pasją są autostopowe podróże po Europie i Azji. Przemek w bardzo interesujący sposób przedstawił prezentację z ostatniej swojej wyprawy, trwającej 100 dni, podczas której odwiedził m.in. Kazachstan, Chiny, Laos, Birmę, Tajlandię, Indie. Spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące.

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii.

Edukacyjny Rozkład Jazdy – film dokumentalny o systemie edukacji w Kenii

 
KENIA

Zakład Psychologii Międzykulturowej i Psychologii Rodzaju oraz Sekcja Psychologii Międzykulturowej KNP Anima zapraszają na pokaz filmowy dotyczący projektów pomocy rozwojowej w krajach Globalnego Południa.

Kiedy: 14 listopada w godzinach 15-16:30 aula S208 na Wydziale Nauk Społecznych UG

Dokument został wyreżyserowany i zrealizowany przez młode Kenijki i Kenijczyków, którzy przeszli przez wszystkie szczeble edukacji w swoim kraju i obecnie znajdują się u progu dorosłego życia. Jak wygląda życie w Kenii? Film przedstawia osobiste historie i doświadczenia twórców i twórczyń filmu, poprzez które postarają się oni odpowiedzieć na to pytanie oraz pokazać, jak zdobywali wiedzę w swoim kraju.

Po projekcji odbędzie się dyskusja ekspertek i ekspertów ds. edukacji w krajach Globalnego Południa z udziałem publiczności. Wśród zaproszonych gości są również osoby z Kenii.

Kiedy się spotykamy: 14 listopada w godzinach 15-16:30 w auli S208 na Wydziale Nauk Społecznych UG

W jakim celu: Aby wspólnie obejrzeć film, dowiedzieć się więcej o pomocy rozwojowej m.in. w krajach afrykańskich oraz porozmawiać.

Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Partners Polska oraz z kenijską organizacją Education Effect Africa.
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny