Author Archives: Gabriela Cieślukowska

Oferta wolontariatu lub praktyk w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem

 

CHCESZ WYJECHAĆ NA 6-DNIOWY OBÓZ
DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSÓB Z AUTYZMEM
JAKO
WOLONTARIUSZ?

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!!!

 

Co Stowarzyszenie oferuje wolontariuszom?

  1. Udział w wyjeździe rehabilitacyjno-rekreacyjnym do Ośrodka w Garczynie (Powiatowe Centrum Młodzieży
    w Garczynie) od 3 do 8 września 2018 r.
  2. Możliwość odbycia wymaganej na studiach  liczby godzin wolontariatu .
  3. 30 godzin praktyk w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem
    w Gdańsku.
  4. Szkolenia: Podstawowa wiedza na temat autyzmu, Dorosłość osób z autyzmem, Zachowania trudne osób
    z autyzmem, Całodobowa opieka nad osobami z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi/Szkolenie dotyczące bezpieczeństwa podczas opieki 24 godziny na dobę (przed samym wyjazdem.)
  5. Zdobycie doświadczenia w pracy z osobami z autyzmem.
  6. Możliwość uzyskania pracy w SUO (Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze).

 

Harmonogram wolontariatu:

  1. Spotkanie z opiekunem wolontariuszy, przedstawienie informacji dotyczących wolontariatu, omówienie harmonogramu: termin do ustalenia.
  2. 30 godzin praktyk w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem
    w Gdańsku. Terminy praktyk zostaną ustalone indywidualnie z każdym z wolontariuszy na pierwszym spotkaniu z opiekunem wolontariuszy.
  3. Spotkanie przedwyjazdowe: termin do ustalenia.
  4. Wyjazd: 03.09 2018 r.
  5. Spotkanie powyjazdowe (podsumowanie wiedzy i doświadczenia zdobytych podczas praktyk, szkoleń oraz wyjazdu, rozdanie zaświadczeń i podziękowań). Termin do ustalenia.

 

Wymagania:

  1. Inicjatywa, zaangażowanie, dobry humor.

 

Uwagi dodatkowe:

  1. Wolontariusz podpisuję umowę wolontariacką ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym.
  2. Wolontariusz nie musi posiadać ważnej książeczki sanepidowskiej oraz kursu wychowawcy kolonijnego (choć są mile widziane).

 

 

         Kontakt: Daniel Malinowski          tel. 668-472-917          e-mail: malinowski242@gmail.com

Życzenia noworoczne

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,

autentyczej radości, niesłabnącej nadziei,

bezgranicznego optymizmu oraz wielu sukcesów naukowych i osobistych 

w Nowym Roku

życzy zarząd Koła Nauk Psychologicznych ANIMA 

 

Spotkanie z Panem Sebastianem Pienkowskim

       13 grudnia mieliśy niepowtarzalną okazję zapoznać się z warsztatem pracy trójmiejskiego psychoterapeuty nurtu psychodynamicznego, pana Sebastian Pienkowskiego. Atrakcyność spotkania zapewnił swobodny charakter rozmowy prowadzącego z uczestnikami. Terapeuta chętnie dyskutował na temat naszych opinii i spostrzeżeń, kontaktu z klientem oraz różnych metod postępowania w terapii. Poznaliśmy specyfikę psychoterapii psychodynamicznej oraz cechy różniące ją od innych nurtów psychoterapii. Ilość uczestników wypełniająca całą salę świadczyła o dużym zainteresowaniu wydarzeniem. Prowadzący zaproponował również kontynuuację spotkania w formie warsztatów. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu pod adresem naszego koła: kontaktknpanima@gmail.com

 

Spotkanie z Sebastianem Pienkowskim- psychologiem, psychoterapeutą, superwizorem

     Już we środę, 13.12.2017r. o godzinie 18:00 zapraszamy na otwarte spotkanie z Panem Sebastianem Pienkowskim. Psychologiem, psychoterapeutą, superwizorem, od 2000 roku prowadzącym terapię indywidualną i grupową z osobami dorosłymi i młodzieżą. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwerystetu Gdańskiego, w sali C109. 

 

 

Spotkanie w Centrum Interwencji Kryzysowej

     22.11.2017r. członkowie naszego koła oraz wszyscy zainteresowani mieli okazję spotkać się z Panem Krzysztofem Sarzałą, koordynatorem Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Spotkanie odbyło się w Centrum Interwencji Kryzysysowej w Gdańsku. Uczestnicy poznali zasady funkcjonowania placówki oraz tajniki pracy w tego typu instytucjach. Bohater spotkania chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania uczestników. Dowiedzieliśmy się między innymi o zasadach i przebiegu rekrutacji do CIK-u, a także o różnych aspektach takiej działalności. Spotkanie z człowiekiem, zajmującym się tym na co dzień było niezwykle ciekawy doświadczeniem. 

 

 

 

WARSZTATY ZE STREETWORKINGU

    Cykl cotygodniowych spotkań w nowym roku akademickich rozpoczęło bardzo entuzjastycznie przyjęte wystąpienie członkini naszego koła- Pauliny Bejer, która pracuje jako streetworker w fundacji Bezpiecznik. Paulina opowiedziała nam o samym zjawisku streetworkingu, które nie wszystkim słuchaczom było dotąd znane. Zdradziła szczegóły swojej pracy oraz metody jakie stosuje. Podzieliła się również trudnościami, które na co dzień musi pokonywać, pracując na ulicy (!) z najmłodszymi mieszkańcami Gdańska.

    Dzięki energii i charyzmie Pauliny idea streetworkingu zrobiła na nas ogromne wrażenie- na tyle duże, że w niejednym z uczestników spotkania zrodził się pomysł nabycia tak kreatywnego, nowego doświadczenia, 

Dzięki Paulina! 🙂

 


 

 

PIERWSZE ZEBRANIE

07.11.2017r. odbyło się zebranie, które było wstępem do wielu ciekawych akcj i projektów, jakie zrealizujemy w tym roku. Było też świetną okazją do poznania wszystkich naszych członków koła. Pozdrawiamy tych, którzy się zjawili, oraz informujemy, że już w tym miesiącu spotkamy się ponownie! 🙂