III POMORSKA UCZNIOWSKA KONFERENCJA NAUKOWA
Link do filmu przybliżającego tematykę urojeń fantomowych: https://www.youtube.com/watch?v=LizdZBpVA_k
Na zdjęciach Karina z Natalią.
Bajkoterapia 7.11.2019
7- ego listopada 2019 r. odbył się warsztat, który poprowadziła Członkini Koła Natalia Budnik, która przybliżyła nam tematykę związaną z wykorzystaniem bajek do pracy terapeutycznej z dziećmi. Członkowie Koła nie tylko mieli okazję dowiedzieć się co nieco na temat zasad wykorzystywania bajek w terapii, lecz także mogli poznać ćwiczenia aktywizujące grupę oraz zmierzyć się z napisaniem własnej bajki.
Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy na spotkanie Sekcji Psychologii Religii i Duchowości, które odbędzie się 24 października o godzinie 17 w pokoju C419.
Neurodydaktyka – czyli nauczmy się jak się uczyć
Z racji nieuchronnie nadchodzącej sesji Anima, jak co roku, wyszła naprzeciw temu wyzwaniu organizując 8 maja 2019 r. prelekcję dotycząca neurodydaktyki. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć niesamowitą dr Dorotę Myślińską, która jest adiunktem w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka na Wydziale Biologii UG. Pani Doktor opowiedziała nam z wielką pasją o tym, jak uczy się nasz mózg. Poznaliśmy wiele ciekawostek z dziedziny neurobiologii, a także dowiedzieliśmy się, jak usprawnić uczenie siebie i innych. Ponadto zapoznaliśmy się z popularnymi mitami dotyczącymi uczenia się.
Źródło fotografii: https://pixabay.com/pl/illustrations/m%C3%B3zg-anatomia-cz%C5%82owieka-anatomia-1787622/
Spotkanie z dr n.med. Maciejem Dziurkowskim
Dnia 26 lutego 2019r. mieliśmy zaszczyt gościć Ordynatora Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie chorych w Starogardzie Gdańskim – dr n.med. Macieja Dziurkowskiego. Podczas spotkania usłyszeliśmy o historii szpitala „Kocborowo”, a także o historii i bogatym doświadczeniu Doktora. Uzyskaliśmy również ciekawe odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania.
Źródło fotografii: www.wikipedia.org
Warsztat z Katarzyną Wieczorek: „Praktyczne zastosowanie oddziaływań socjoterapeutycznych w różnych grupach.”
5-tego grudnia 2018r. mieliśmy przyjemność gościć p. Katarzynę Wieczorek, która jest Certyfikowanym Psychoterapeutą PTPPd, Rekomendowanym Trenerem PTP oraz Superwizorem Szkoleniowym KCP, a także Prezes Fundacji Wspierania Rodzin Przystań (www.fwr-przystan.org).
Podczas spotkania nie tylko zgłębiliśmy tajniki oddziaływań socjoterapeutycznych w grupach, lecz także dowiedzieliśmy się wielu interesujących i praktycznych rzeczy dotyczących psychoterapii ogólnie.
AKCJA REKRUTACJA!
Studentko! Studencie!
Rozpoczynamy rekrutację do Koła Nauk Psychologicznych Anima.
Jesteście zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności? Oczekujecie więcej niż uczęszczanie na zajęcia w ramach przebiegu studiów?
Przyjdźcie do nas! Zapraszamy!
Przebieg i zasady rekrutacji w roku akademickim 2018/2019:
I etap:
Prześlij swoje zgłoszenie na adres: kontaktknpanima@gmail.com
Podaj w nim Imię i Nazwisko, swój adres mailowy, napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach i podziel się z nami informacją: dlaczego chcesz uczestniczyć w działalności Koła Nauk Psychologicznych Anima.
Zgłoszenia przyjmujemy do 17.10.2018 r.
II etap:
Rozmowy rekrutacyjne odbywać się będą na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.
Będziemy o nich powiadamiać drogą mailową.
Zapraszamy!
Warsztat szybkiego czytania
W ramach konferencji dotyczącej technik szybkiego uczenia się zorganizowaliśmy różnego rodzaju warsztaty. Na nasze zaproszenie odpowiedział między innymi pan Albert Pietras, założyciel i dyrektor EDU- szkoły szybkiego czytania i technik pamięciowych, który 9 maja wtajemniczył nas w jej podstawowe zasady. Zajęcia były niezwykle intensywne i poznawczo wyczerpujące (co było ich ogromną zaletą :)). Efekty warsztatów zapewne każdy z uczestników sobie ceni w obecnym "sesjowym" czasie. 🙂
Oferta wolontariatu lub praktyk w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem
CHCESZ WYJECHAĆ NA 6-DNIOWY OBÓZ
DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH OSÓB Z AUTYZMEM
JAKO WOLONTARIUSZ?
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!!!
Co Stowarzyszenie oferuje wolontariuszom?
-
Udział w wyjeździe rehabilitacyjno-rekreacyjnym do Ośrodka w Garczynie (Powiatowe Centrum Młodzieży
w Garczynie) od 3 do 8 września 2018 r. - Możliwość odbycia wymaganej na studiach liczby godzin wolontariatu .
-
30 godzin praktyk w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem
w Gdańsku. -
Szkolenia: Podstawowa wiedza na temat autyzmu, Dorosłość osób z autyzmem, Zachowania trudne osób
z autyzmem, Całodobowa opieka nad osobami z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi/Szkolenie dotyczące bezpieczeństwa podczas opieki 24 godziny na dobę (przed samym wyjazdem.) - Zdobycie doświadczenia w pracy z osobami z autyzmem.
- Możliwość uzyskania pracy w SUO (Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze).
Harmonogram wolontariatu:
- Spotkanie z opiekunem wolontariuszy, przedstawienie informacji dotyczących wolontariatu, omówienie harmonogramu: termin do ustalenia.
-
30 godzin praktyk w Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem
w Gdańsku. Terminy praktyk zostaną ustalone indywidualnie z każdym z wolontariuszy na pierwszym spotkaniu z opiekunem wolontariuszy. - Spotkanie przedwyjazdowe: termin do ustalenia.
- Wyjazd: 03.09 2018 r.
- Spotkanie powyjazdowe (podsumowanie wiedzy i doświadczenia zdobytych podczas praktyk, szkoleń oraz wyjazdu, rozdanie zaświadczeń i podziękowań). Termin do ustalenia.
Wymagania:
- Inicjatywa, zaangażowanie, dobry humor.
Uwagi dodatkowe:
- Wolontariusz podpisuję umowę wolontariacką ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym.
- Wolontariusz nie musi posiadać ważnej książeczki sanepidowskiej oraz kursu wychowawcy kolonijnego (choć są mile widziane).
Kontakt: Daniel Malinowski tel. 668-472-917 e-mail: malinowski242@gmail.com