O co chodzi z ustawą o zawodzie psychologa?

pssiap ustawa

Środowisko psychologów od lat funkcjonuje w cieniu wadliwej ustawy. Wspomniany akt prawny nie reguluje Naszej przyszłej profesji. Ustawa nie precyzuje pojęcia "usługa psychologiczna" i jednoznacznie nie rozstrzyga, że zawód psychologa jest zawodem zaufania publicznego.

Minister chce uchylić wspomnianą ustawę, jednocześnie nie podejmując działań zmierzających do stworzenia nowego projektu. Jego brak bezpośrednio może doprowadzić do świadczenia usług psychologicznych przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji w tym zakresie. Uchylenie istniejącej ustawy bez jednoczesnego przygotowania nowego aktu doprowadzi do "pustki prawnej". Skutki tego mogą być dramatyczne.

Studenci psychologii chcą to zmienić!

W listopadzie 2012 roku w ramach Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii powołana została Sekcja ds. Ustawy o Zawodzie Psychologa.

Była to reakcja na kolejną już próbę uchylenia Ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów z 2001r. U źródeł naszych działań jest także niezadowolenie spowodowane brakiem powszechnie obowiązującej, jasnej i satysfakcjonującej sytuacji prawnej dotyczącej zawodu psychologa. Jest to sytuacja z wyraźną szkodą na rzecz psychologów, ale przede wszystkim ich klientów/pacjentów, a w szerszym wymiarze dla całego społeczeństwa.

Poprzez ogólnopolskie akcje informacyjne, panele dyskusyjne i w końcu zbiórkę podpisów chcemy zmobilizować Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej do wznowienia prac nad nową ustawą, która będzie satysfakcjonować Nas – studentów i środowisko już aktywnych psychologów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post Navigation

 
سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار املاک دریاچه چیتگر