Dni Mózgu

Na wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego już po raz ósmy odbyły się Trójmiejskie Dni Mózgu – idealne miejsce dla miłośników neuronauk. Adresowane do wszystkich wykłady, warsztaty oraz pokazy laboratoryjne były doskonałą okazją na zgłębienie wiedzy o funkcjonowaniu mózgu. Wydarzenie współtworzone jest przez neurobiologów, neurochirurgów czy psychologów.

Po raz kolejny ANIMA  włączyła się w realizację tego popularyzującego naukę wydarzenia. Członkowie naszego Koła przeprowadzili warsztaty, między innymi wykład zatytułowany Znaczenia miłości – czyli o wpływie emocji na rozwój mózgu poprowadzony przez Magdalenę Witkowską.

Nasze warsztaty cieszyły się ogromnym  zainteresowaniem. W sumie zorganizowaliśmy ich aż 22!

Tematyka była bardzo zróżnicowana. Adresatami wykładu pt. Gdy nie możesz spać prowadzonego przez Natalię Budnik byli najmłodsi, Mnemotechniki- naucz się uczyć przedstawione przez Joannę Szynicką oraz Carlę Wąs skierowane były do młodzieży, a Neurobiologia orgazmu prowadzona przez Magdalenę Nowacką oraz Zuzannę Kruzińską przeznaczona była dla dorosłych słuchaczy.

Uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły na warsztatach ze złudzeń i iluzji, który prowadziła Izabela Miekłuk, czy poznać swoje Błędy myślenia, o których mówiła Maria Licznerska.  Mieli również okazję do ćwiczenia uwagi na warsztacie Agnieszki Basałygo oraz Julii Jaśko zatytułowanym Uważaj! Tylko po co?

Nie zabrakło także warsztatów z Efektywności osobistej prowadzonego przez Jana Jakubowskiego, Psychofizjologii miłości, który przedstawiła Paulina Ostrowska, albo Między Marsem a Wenus, czyli budowa queerowego mózgu prowadzonego przez Magdalenę Nowacką oraz Zuzannę Kruzińską.

Członków naszego Koła, którzy wpółtworzyli warsztaty łączy wspólna pasja i jeden cel – szerzyć wiedzę na temat funkcjonowania mózgu człowieka! Cel został w stu procentach zrealizowany!  🙂