Konferencja ZDROWIE PSYCHICZNE W ŻYCIU SPOŁECZNYM – 10.10.2013

plakat11113

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, 10 października 2013 odbyła się konferencja "Zdrowie psychiczne w życiu społecznym".

Program konferencji:

1. Kultura wobec transgresji. Wybrane aspekty problemu norm, choroby i zdrowia psychicznego w wymiarze indywidualnym i społecznym – mgr Artur Kawiński, Katedra Kulturoznawstwa, Uniwersytet Gdański.

2. Początek zagłady. Los osób chorych psychicznie w okupowanejh Polsce – prof. Tadeusz Nasierowski, Katedra i Klinika Psychiatryczna, Warszawski Uniwersytet Medyczny.

3. Czy nienawiść i uprzedzenia zdominują życie polityczne i społeczne? – prof. Bogdan Chrzanowski, Instytut Politologii, UG.

4. Czy i w jaki sposób zmieniają się uwarunkowania i obraz kliniczny zaburzeń osobowości? – prof. Beata Pastwa – Wojciechowska, Instytut Psychologii, Uniwersytet Gdański.

5. Społeczna niezbędność ludzi „zbędnych" – dr Maciej Dębski, Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa, Uniwersytet Gdański.

6. Piękny umysł – schizofrenia bez stereotypów – mgr Beata Dutczak, Klinika Psychiatrii Rozwojowej, Zaburzeń Psychotycznych i Wieku Podeszłego, Gdański Uniwersytet Medyczny.