Konferencja Psychologii Sportu „Homo Sporticus”

sporticus

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co kryje się za mistrzowskimi golami w Lidze Mistrzów? Jacy ludzie budują wyniki siatkarzy? Co wchodzi w skład treningu skoczka narciarskiego? O czym myśli zawodnik judo przed pojedynkiem? A może ile osób stoi za sukcesem jednego człowieka?

Odpowiedzi na te i więcej pytań uzyskasz na konferencji psychologii sportu Homo Sporticus. Za każdym sukcesem jednostki czy drużyny stoi sztab ludzi, ich wiedza i doświadczenie, a także ogrom włożonej pracy – to nie tylko talent czy umiejętności sportowców decydują o zwycięstwie. To właśnie tym zapleczem zajmuje się dział, jakim jest psychologia sportu.
Myślisz, że jedynie trening fizyczny czyni człowieka dobrym sportowcem? Psychologia sportu udowodni Ci, że dzięki wybranym technikom i zasadom psychologii, można wzbogacać trening zawodnika i równie efektywnie rozwijać jego zasoby.
Konferencja Homo Sporticus odbędzie się 21 kwietnia 2015 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród prelegentów będziemy gościć zarówno wybitnych sportowców, jak i znakomitych trenerów oraz psychologów sportu. W całym dniu angażujących wykładów czy warsztatów poznamy tajniki ich pracy, poparte wiedzą teoretyczną oraz niewątpliwie ogromnym doświadczeniem. Sylwetki naszych Gości będziemy prezentować systematycznie na stronie, przybliżając w ten sposób co nieco tematykę konferencji. W kolejnych artykułach pojawią się również nasi Sponsorzy i Patronaci, którzy zdecydowali się wspomóc nas w organizacji.
Zapraszamy serdecznie na jedyne takie niepowtarzalne wydarzenie w Polsce! Każdego, kto się jeszcze waha, gorąco zachęcamy do udziału – warto przekonać się na własnej skórze, jaką tajemnicę skrywa ten dział psychologii.
I Ty możesz wkroczyć do tego świata, zarówno jako bierny obserwator, jak i aktywny uczestnik.